Jednou z vlastností operačního systému Windows je automatické spouštění CD-ROM disků. Pokud je vložen do mechaniky disk CD-ROM se souborem AUTORUN.EXE, spustí se automaticky program definovaný v souboru AUTORUN.INF. Tato funkce může být (většinou z bezpečnostních důvodů) odpojena. Důsledkem je pak např. stav, že po vložení CD disku s aktualizací programu nedojde k automatickému spuštění nabídky aktualizačních akcí.
Řešení operativní: 1. Zvolte Tento počítač. 2. Klikněte na příslušný disk CD-ROM. 3. Klikněte na soubor AUTORUN.EXE.
Řešení trvalé: 1. Klikněte na nabídku Start. 2. Zvolte Tento počítač/Ovládací panely/Systém. 3. Zvolte kartu Správce zařízení. 4. Klikněte na ikonu CD-ROM a potom na ikonu příslušného řadiče mechaniky. Pokud máte jen 1 mechaniku CD-ROM, bude zde jen 1 ikona řadiče mechaniky. 5. Zvolte okno Nastavení. 6. Zatrhněte volbu "Automatické oznámení vložení". 7. Klikněte na tlačítko OK a zavřete okno Systém. Systém upozorní, že nové nastavení se projeví až po restartování počítače.
zpět
|
Není-li na PC s operačním systémem Windows vypnuta funkce "autorun", pak se po cca 10-ti sekundách od vložení aktualizačního CD do mechaniky nabídne: - Aktualizovat program v příslušném kódování (Kamenických nebo Latin II), uložený v příslušném adresáři (JUC,ZUBAR,LEKAR,GYNEK,PEDIATR,LABOR). - Vytvořit aktualizační disketu. Vytvoření aktualizační diskety je nabídnuto vždy. Pokud se nenabízí aktualizace programu v adresáři, o němž víte, že je v něm program nainstalovaný, pak je důvodem některá z následujících okolností: a) Program je nainstalovaný na jiné diskové jednotce, než C nebo D b) Program je nainstalovaný do jiného adresáře, než s názvem JUC,ZUBAR,LEKAR,GYNEK,PEDIATR nebo LABOR. c) Adresář má správné jméno, ale neleží v hlavním adresáři disku C nebo D d) V adresáři se nenachází soubor JUC-RTN.DAT e) V adresáři ZUBAR se nenachází a ani soubor zuby#vga.com (signifikantní soubor pro kódování Kamenických) ani soubor zuby852.cpi (signifikantní soubor pro kódování Latin II) f) V adresáři JUC (nebo LEKAR,GYNEK,PEDIATR,LABOR) se nenachází ani soubor vga#cs.com (signifikantní soubor pro kódování Kamenických) ani soubor mis852.cpi (signifikantní soubor pro kódování Latin II)
Řešení: 1. Odstraňte zjištěnou anomálii od standardní podoby instalace. 2. Chybí-li Vám soubor signifikantní pro kódování, kontaktujte nás.
zpět
|
Při prvním spuštění programu v nové (vyšší) verzi, se provádí transformace založených dat (jejich doplnění, přestrukturování apod.). Po úspěšně dokončené transformaci dat se do databáze zapíše příznak o provedení této akce (aby nebyla zbytečně prováděna vícekrát). Jednoúčelový program na transformaci dat provede povýšení dat do nové podoby vždy. Nemá-li k dispozici potřebné soubory (uživatel vynechal nahrání jedné či více verzí programu), provede transformaci dat alespoň formálně, aby bylo možné se systémem pracovat. Prakticky se to projeví tak, že například sazebníky neobsahují všechny sazby nebo není aktualizovaná dokumentace. K nápravě takovéto situace nestačí nahrát chybějící upgrade. Musí být nahrány ve správném pořadí všechny následující upgrady. Aby systém znovu (tentokrát účinně) provedl všechny potřebné transformace dat, musí se v něm smazat příznaky jejich předchozího (pouze formálního) provedení.
Řešení: 1. Spusťte program. Zvolte modul Služby, submodul Systémové služby, program Rušení příznaků transformace dat. Zrušte příznaky provedených transformací dat od nejnovější verze (včetně) po verzi, jejíž nahrání bylo vynecháno. 2. Ukončete program. 3. Nahrajte chybějící upgrade. 4. Nahrajte znovu všechny následující upgrady (a to ve správném pořadí). 5. Spusťte program. Proběhnou věcně správně všechny transformace dat až na poslední (nejvyšší) verzi. Databáze bude ve správné aktuální podobě.
zpět
|